ubezpieczenia@sns-lazarczyk.pl
+48 505 777 150

Radziszów, ul. Brzegi 6
+48 534 069 559

Skawina, ul. Korabnicka 43
+48 534 150 359

Ubezpieczenia rolne

Ubezpieczenia Rolne – obowiązkowe ubezpieczenie dla osób posiadających powyżej 1ha ziemi to ubezpieczenie budynków i budowli oraz OC rolnika. Podstawowymi rozszerzeniami są: ubezpieczenie mienie ruchomego, stałych elementów oraz NNW.

Znaczna część Rolników nie zwraca uwagi na przesyłane im co roku oferty wznowienia i opłaca je bez zastanowienia. To poważny błąd ponieważ obowiązkowe ubezpieczenia budynków i budowli są zawierane w wartości rzeczywistej. A co za tym idzie ich wartość maleje a zużycie techniczne rośnie. W skrajnych przypadkach bywa, że dom po generalnym remoncie jest ubezpieczony na znikomą sumę a jego zużycie techniczne sięga 90%, ponieważ nikt nie powiadomił towarzystwo o dokonanym odnowieniu budynku.

Polecamy rozszerzać obowiązkowe ubezpieczenie do wariantów ALL RISK lub przynajmniej dbać o właściwy stopień zużycia technicznego i rozszerzyć zakres o stałe elementy i ruchomości.

Ubezpieczenia Upraw Rolnych – dobrowolne, dotowane z budżetu Państwa ubezpieczenie upraw rolnych przed gradem, przymrozkiem, deszczem nawalnym, powodzią czy suszą. Rolnik sam decyduje od czego chce się ubezpieczyć. Załatwiamy wszelkie formalności związane z dotacją, która może sięgać aż 65%.

Kontakt

505 777 150

Potrzebujesz pomocy?
Ubezpieczenia Łazarczyk